Serwisujemy aktywne monitory odsłuchowe bliskiego pola. Monitory odsłuchowe są to kolumny głośnikowe specjalnego przeznaczenia, używane w studiach muzycznych, studiach nagraniowych, czy na scenie podczas koncertów, dla uzyskania jak najbardziej wiernego – referencyjnego brzmienia.
Dzięki dużemu doświadczeniu w tej materii świata audio, jesteśmy w stanie z powodzeniem diagnozować i naprawiać domowe i profesjonalne „odsłuchy” monitorowe.
Marki jakie naprawiamy to:
- Adam Audio
- KRK
- Yamaha
- Focal
- Klipsch
- HEDD Audio
- Microlab
- Edifier
- PreSonus
I nie tylko!
Wybrane modele, które najczęściej do nas trafiają:
- Adam Audio T5V, T8V, A7X, Sub7;
- KRK Rokit RP5, RP6, RP8, subwoofer 10S;
- Yamaha HS5, HS7, HS8, MSP7;
- Focal – serial Alpha;
- Klipsch R-51, RP-500, RP-600, RW-51;
- HEDD TYPE 05, TYPE 07, TYPE 10;
- Microlab – seria Solo – Solo7C, Solo9C;
- PreSonus – seria Eris;
Najpopularniejsze usterki, które naprawiamy:
- Monitor zachowuje się jakby „nie dostawał prądu” – nie świeci się logo, nie ma dźwięku;
- Monitor nie wydaje dźwięku;
- Część pasma nie jest słyszalna, np. nie ma basu, nie ma dźwięków wysokich;
- Monitor wydaje niepożądane dźwięki, trzaski;
- Dźwięk z monitora zanika;
- Dźwięk jest zniekształcony;
- Głośnik niskotonowy „harczy”;
- Pisk/szum wydobywający się z urządzenia, mimo że nie odtwarza muzyki;
- Monitor „brumi” gdy nic nie jest odtwarzane.
Najczęstszą przyczyną powyższych usterek mogą być:
- Uszkodzone potencjometry i złącza – RCA – „cinch”, XLR;
- Uszkodzone, „wyschnięte” kondensatory elektrolityczne;
- Uszkodzone elementy pasywne – rezystory, cewki, kondensatory z dielektrykiem stałym;
- Uszkodzone elementy aktywne i dyskretne – wzmacniacze operacyjne, tranzystory, scalone wzmacniacze/końcówki mocy;
- Uszkodzone filtry i procesory DSP;
- Zawilgocenia, mimo działania w stosunkowo suchym środowisku – popularne wśród niektórych modeli KRK Rokit;
- Uszkodzone głośniki – spalone cewki, zerwane zawieszenia i membrany, oderwane magnesy stałe;
- Uszkodzone sekcje zasilające;
I wiele więcej – kolumny takie, zwłaszcza współczesne konstrukcje wypełnione są elektroniką która – jak wiemy – może zawieść. Niezależnie od tego, co dolega Państwa monitorom, zachęcamy do kontaktu z AudioLabs – pomożemy!
Dzięki znajomości działania monitorów odsłuchowych, i rozumieniu ich konstrukcji wewnętrznej, jesteśmy w stanie również poprawić brzmienie Twojego sprzętu. Wymieniamy elementy pasywne – kondensatory, rezystory; elementy aktywne, układy scalone takie jak przetworniki C/A i A/C, czy wzmacniacze operacyjne – OPAMPy; Wymieniamy je na elementy wyższej klasy, w razie potrzeby nawet na elementy klasy audiofilskiej.
Praktycznie każdą konstrukcję można poprawić i do każdego przypadku podchodzimy z należytą starannością i dokładnością.
Dzięki takim zabiegom, odwzorowanie dźwięku może nabrać referencyjnego charakteru, a o to przy reprodukcji dźwięku chodzi.
Po naprawie sprzęt zostanie gruntownie przetestowany, aby mieć pewność, że naprawa całkowicie wyeliminowała usterkę, a przy odbiorze, otrzymają Państwo gwarancję na naprawę, aby mieć pewność, że usterka nie powróci. Jako jeden z niewielu serwisów oferujemy aż 6 miesięcy gwarancji na naprawę. Dzięki doświadczeniu i pewności naszych działań, możemy zaoferować okres aż takiej długości.
Dodatkowo, napraw dokonujemy dopiero po akceptacji kosztów, gwarantuje to Państwu przejrzystość całego procesu naprawczego i pewność, że nie poniosą Państwo niechcianych kosztów.
Przyjmujemy również sprzęt wysyłkowo – w celu dostarczenia sprzętu do Naszego serwisu, zachęcamy do kliknięcia przycisku poniżej
Do naprawy używamy komponentów wysokiej jakości, nie „boimy” się używać komponentów najwyższej klasy – mamy dostęp do oryginalnych kondensatorów producentów takich jak Nichicon, ELNA Silmic, czy WIMA. Złącz i konektorów amphenol oraz Neutrik, precyzyjnych rezystorów, czy komponentów dyskretnych i wzmacniaczy operacyjnych o zniekształceniach tak niskich, że są niemożliwe do zmierzenia*.
*Nie jest to nasza „marketingowa papka” – jako ciekawostkę, możemy podać cytat z dokumentacji technicznej –
The distortion produced by OPA134 series of operational amplifiers is below the measurement limit of all known commercially-available equipment. tłum. - "Zniekształcenia wprowadzane przez serię wzmacniaczy operacyjnych OPA134, są poniżej limitu pomiarowego komercyjnie dostępnych narzędzi pomiarowych"
Podsumowując, jeśli Właściciel urządzenia ma takie życzenie, możemy zamontować bezkompromisowe komponenty klasy wymienionej wyżej, dla podwyższenia jakości brzmienia urządzenia.